Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Czy wełna mineralna się opłaca?

2015-09-23

Wełna mineralna to jeden z najpopularniejszych materiałów służących do izolacji budynków. Wybierana jest w Polsce przez większość ludzi budujących dom. Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda nie jest jedynym i najlepszym wyborem. Czy więc faktycznie spełni nasze oczekiwania?


Izolacja piankowa

Na rynku pojawiła się izolacja, która mocno namieszała w branży budowlanej - pianka poliuretanowa. Pomimo, że nowa technologia izolacji jest bardzo nowoczesna i przynosi wiele konkretnych korzyści to Polacy, jak wiemy niechętnie testują nowości. Są nieufni i wolą korzystać ze sprawdzonych metod, które nie zawsze okazują się najlepszym rozwiązaniem. Chcąc mieć bezpieczny i szczelny dom, należy dokładnie przeanalizować wszystkie możliwości. - Wybierając ocieplenie należy zwracać uwagę czy dany materiał izolacyjny wypełnia wszystkie, nawet te mało dostępne szczeliny i załamania. Dzięki temu już od pierwszego roku użytkowania możemy oszczędzać na rachunkach za ogrzewanie. I to sporo. – komentuje Marcin Sobczyk z firmy HONTER Company - dystrybutora pianki marki LAPOLLA INDUSTRIES.

Amerykańskie rozwiązanie

Od 40 lat rynek amerykański podbija izolacja pianką poliuretanową, nakładana metodą natrysku. Ze względu na to, że pianka sprawdza się świetnie w każdym klimacie, zaczyna się ją stosować również w Polsce. Jest to inwestycja na długie lata, ponieważ pianka amerykańskiego producenta nie traci swoich parametrów izolacyjnych, a jej struktura nie ulega zmianie. Pianka poliuretanowa jest doskonale szczelna i dzięki metodzie natryskowej trafia w każde trudno dostępne miejsca. Idealnie przykleja się do powierzchni izolowanej, dzięki czemu nie musimy martwić się o przyszłość naszego nowego domu i naszą kieszeń.

Wełna mineralna nie ma tylu zalet. Z biegiem lat opuszcza się tworząc mostki termiczne. Przez nie tracimy ciepło z izolowanego pomieszczenia i przy okazji nasze pieniądze. Następuje tzw. infiltracja, czyli samoczynna wymiana powietrza, która jest spowodowana nieszczelnościami. Tańsza podczas budowy izolacja po kilku latach sprawia, że nasze rachunki za ogrzewanie rosną, ponieważ materiał często nie spełnia już podstawowej roli.

Bądź EKO

Życie w zgodzie ze środowiskiem stało się bardzo modne. Wełna mineralna nie należy do ekologicznych rozwiązań. Wytwarza specyficzny zapach i pyli. Nie zapobiega pleśni, która, jak wiemy, jest szkodliwa dla zdrowia. Powoduje to podstawowa wada wełny mineralnej, jaką jest nasiąkliwość. - Pleśń jest często lekceważona przez ludzi, a tak naprawdę jest niebezpieczna dla naszego organizmu. Może powodować wiele problemów nie tylko w samym izolowanym budynku, ale po prostu szkodzi zdrowiu. – mówi Rafał Żukowski z paskalizolacje.pl. - Powoduje m.in. choroby dróg oddechowych i zwiększa alergie. Dlatego powinniśmy zwracać większą uwagę na to gdzie i z jakich przyczyn pleśń może się pojawić w naszym mieszkaniu. - dodaje Rafał Żukowski.

Pianka poliuretanowa Foam-Lok™500 o strukturze otwarto-komórkowej umożliwia odprowadzanie wilgoci i spełnia wszystkie warunki do tego, aby żyć w zgodzie z naturą. Dodatkowo jest obojętna chemicznie, dzięki czemu nie wywołuje alergii. Wynik porównania wełny i pianki jest jednoznaczny. Pianka pomimo, że droższa podczas budowy jest zdrowsza i zwraca się przez lata.

Jednorazowa inwestycja – długoletnie korzyści

Jeszcze niedawno porównywano wełnę z innymi materiałami izolacyjnymi np. styropianem. Przedstawiano ją jako lepszą, która oprócz termoizolacji, jest również świetną izolacją akustyczną. Teraz to pianka poliuretanowa przebija we wszystkim inne materiały. Począwszy od świetnej szczelności, przez ekologiczne i zdrowotne korzyści, aż po izolację akustyczną, jaką daje nam struktura otwarto-komórkowa. Warto zastanowić się i wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw podczas wyboru materiału izolacyjnego.

HONTER Company– dystrybutor pianki marki LAPOLLA

Firma HONTER Company, jest jedynym dystrybutorem najwyższej klasy natryskiwanych materiałów izolacyjnych na terenie Unii Europejskiej, które są produkowane przez LAPOLLA INDUSTRIES. Oferują wysokiej jakości, kompleksowe ocieplanie budynków. Firma HONTER pomaga zaoszczędzić pieniądze klientów oraz osiągnąć sukces partnerom handlowym. Jest idealnym partnerem dla firm działających w branży technologii izolacyjnych.

Amerykańscy producenci LAPOLLA INDUSTRIES postarali się o to, aby ich produkty był przede wszystkim przyjazne dla środowiska i spełniały wszelkie warunki przystosowania na terenie Europy. Są nie tylko producentami natryskiwanych pianek poliuretanowych, ale również farb. Te materiały można zastosować m.in. do izolacji termicznej oraz dźwiękowej. Polecane przez największych architektów na rynku amerykańskim.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 3265 razy