Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Coraz większy popyt na miejsca magazynowe w Polsce

2017-01-25

Polska jest krajem, w którym rośnie zapotrzebowanie na usługi magazynowe – donoszą media. W ostatnim roku odnotowano najmniej od sześciu lat pustostanów, czyli miejsc magazynowych, które nie są aktualnie użytkowane. Wynika to po pierwsze z dużo większego niż w latach poprzednich, zainteresowania wynajmem miejsc magazynowych, a także z faktu popularności jaką cieszą się namioty magazynowe.

Pozwalają one bowiem na optymalizację miejsc magazynowych. Na czym ta optymalizacja polega?

Więcej chętnych na miejsca magazynowe

Rozwój gospodarczy ciągnie za sobą wzrastający popyt na miejsca w halach magazynowych. Nic w tym dziwnego, skoro firmy gromadzą więcej towaru, który zamierzają sprzedać lub przewieść dalej na rynki innych krajów to muszą go gdzieś magazynować. Jest to idealna sytuacja dla właścicieli magazynów w naszym kraju. Z ich usług korzystają nie tylko Polacy ale również przedstawiciele firm z Państw, które w naszym kraju prowadzą interesy.

Mowa tutaj chociażby o krajach zachodnich traktujących Polskę jako furtkę na wschód do takich krajów jak Ukraina czy Białoruś. Im dynamiczniej rozwija się ten handel tym lepiej dla rynku polskich magazynów. Ale to nie jedyny wniosek, który płynie z faktu najmniejszej ilości od lat pustostanów.

Lepsze wykorzystanie istniejących już miejsc magazynowych

Fakt, że w ostatnim czasie jest dużo mniej niewykorzystanych miejsc magazynowych świadczy nie tylko o tym, że wzrasta zapotrzebowanie na nie. Innym nasuwającym się wnioskiem jest to, że istniejące już miejsca magazynowe polskie firmy potrafią lepiej niż dotychczas wykorzystywać. W tej logistyce pomocne okazują się popularne w ostatnim czasie namioty magazynowe. Stwarzają one wprost niebywałe możliwości optymalizacji miejsc i kosztów magazynowych.

Lepsze zarządzanie miejscem magazynowym dzięki namiotom

Jest wiele argumentów, które przekonują, że hale namiotowe dobrze sprawdzają się nie tylko jako uzupełnienie tradycyjnych murowanych hal ale również jako ich całkowity zamiennik. Są to między innymi oszczędności związane z kosztami takiego namiotu i jego eksploatacją. Namiot, co oczywiste jest tańszy niż budowa budynku na magazyn, a fakt, że jego elastyczne ściany przepuszczają światło dziennie sprawia, że można zaoszczędzić na energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia w ciągu dnia hali. Innym, przemawiającym na korzyść namiotów magazynowych, argumentem jest to, że są one bardzo wytrzymałe. Nie groźne im ani deszcze ani wiatry czy nawet grad. Dodatkowo, gdy tylko zajdzie taka konieczność, możemy nasz namiot rozbudować, złożyć lub przenieść w całkowicie inne miejsce. Jest to niemożliwe w przypadku murowanego magazynu.

Bardziej mobilny rynek magazynów dobry dla gospodarki

Jest to więc bardzo dobra wiadomość, ponieważ pojawiające się możliwości optymalizacji kosztów i wykorzystania miejsc magazynowych stwarzają dobrą szansę na rozwój całej branży. Bardziej dostępne i tańsze miejsca magazynowe to zastrzyk energii dla polskich firm zajmujących się handlem, co jest z pewnością pozytywną informacją.

Kategorie:
Słowa kluczowe: przeprowadzka, transport, koszt
artykuł wyświetlono: 2070 razy