Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Buty robocze - podstawowe wyposażenie pracownika

2015-07-13

Buty robocze są jednym z podstawowych zabezpieczeń pracownika przed urazami. Nawet tak popularne wśród służy zdrowia drewniaki miały zapewnić m.in. ochronę stóp pracującym pielęgniarkom. Obecni trendy się zmieniają, ale co do zasady, ochrona stóp ciągle jest ważnym aspektem ochrony pracownika.


Odpowiednio dobrane obuwie, ma zasadnicze znaczenie dla naszego komfortu. W zależności od pory roku, pogody czy nawet mody, zmieniamy obuwie dostosowując je do określonej sytuacji. Wybierając buty robocze, nie może być inaczej! Odpowiednio dobrane nie tylko poprawiają nasz komfort, ale również a nawet przede wszystkim zabezpieczają nasze stopy przed niebezpieczeństwami. A tych może być wiele!

Spadające przedmioty, nastąpienie na ostre przedmioty, czy niebezpieczne substancje to tylko niektóre z sytuacji, które czyhają na nas w pracy. Zagrożeni są wszyscy - czy to operatorzy ręcznych wózków paletowych, budowlańcy czy nawet sprzedawcy w sklepach spożywczych. Aby ułatwić wybór obuwia roboczego, producenci stosują odpowiednie oznaczenia swoich wyrobów. Te oznaczenia to normy. Mówią nam one o wymaganiach, które musi spełnić dane obuwie - i tak norma np. S1P oznacza, że nasza stopa jest zabezpieczona przed zmiażdżeniem palców (podnosek), jak również nie istnieje niebezpieczeństwo przebicia podeszwy buta. Norma ta - S1P jest dominująca w ofertach producentów obuwia roboczego.

Buty które spełniają tą normę to np: http://www.gvarant.pl/p126,buty-reis-brdotreis-s1p-skora-lico-polbuty.html Oczywiście istnieje szereg innych, specjalistycznych norm, które może spełniać obuwie robocze. Buty robocze mogą mieć podeszwę odporną na wysoką temperaturę, mogą zabezpieczać przed wodą, zimnem czy nawet porażeniem prądem elektrycznym.

Sklep internetowy Gvarant BHP posiada rozbudowany system wyszukiwania, dzięki któremu możemy wybrać, buty robocze wg. norm które mają spełniać: Na szczęście czasy, gdy buty robocze były brzydkie, bezpowrotnie minęły. Producenci prześcigają się w prezentacji atrakcyjnych wzorów. Niejednokrotnie, nie można rozpoznać butów roboczych, oceniając jedynie ich wygląd. Szeroka oferta rynkowa gwarantuje, że każdy pracownik dobierze buty robocze odpowiednie dla swojej profesji, niebezpieczeństw panujących w miejscu pracy i swojego gustu. Pamiętajmy, że dobrze dobrane, wygodne buty robocze to podstawowy środek ochrony indywidualnej, który w znacznym stopniu wpływa na wydajność pracownika.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1392 razy