Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Budowanie z cegły znów staje się modne

2015-10-20

Po latach, w których próbowano do budowy domów wykorzystywać różnego rodzaju nowoczesne materiały, do łask znów wraca cegła.

Oczywiście według specjalistów, którzy na stałe związani są z branżą budowniczą, nie chodzi tutaj o zwykłą, starą cegłę, ale o cegły nowoczesne, do których wyrobu stosuje się najnowsze

technologie. Dzięki temu materiał ten jest dużo trwalszy i przede wszystkim dużo lepiej się prezentuje. To oczywiście daje kolejne możliwości, takie jak na przykład wykorzystanie cegieł nie tylko przy budowie ścian domów, ale również przy tworzeniu elewacji zewnętrznej czy dekoracji wewnątrz budynku. Według najnowszych trendów, jakie panują w budownictwie oraz w dziedzinie, jaką jest właśnie aranżacja wnętrz, elewacja z cegły jest jedną z najbardziej pożądanych. Dzieje się tak, ponieważ przywodzi na myśl tradycyjne budownictwo.

Stare domy z elewacją z cegieł można dziś znaleźć w wielu wsiach na prowincji, a jak podkreślają specjaliści to właśnie na prowincję przenosi się dziś coraz więcej mieszkańców dużych miast. Jeśli uda im się kupić stary dom, budowany w tradycyjny sposób i odnowić go bez wprowadzania większych zmian w wyglądzie, ludzie ci mogą uważać się za szczęśliwych. Zazwyczaj jednak stare wiejskie domy, które nie były zbyt często odnawiane, nadają się już tylko do rozbiórki. W ich miejsce powstają nowe, stylizowane jednak na tradycyjne budownictwo z danego regionu. Pozostawia się więc elewację z cegieł, ale już tych nowoczesnych, gwarantujących większe bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Ponadto domy takie najczęściej posiadają też pasujący do ogólnego wyglądu budynku komin z cegły.

Według specjalistów zajmujących się budownictwem tego typu budynki nie tylko pięknie się prezentują, ale też są bardzo praktyczne. Profesjonaliści podkreślają jednak, że współcześnie cegła świetnie prezentuje się także w obiektach nowoczesnych. Szkoły, urzędy czy nawet lokale usługowe wybierają właśnie ten materiał budowlany do dekoracji wnętrz czy właśnie wykończeni zewnętrznych. Jak podkreślają architekci wnętrz, dobrej jakości cegła idealnie się komponuje z wybranym tynkiem dekoracyjnym czy też z nowoczesnymi kolorami farb, jakimi pokryte są większe powierzchnie ścian budynku. Takie zestawienie tworzy charakterystyczny, oryginalny klimat.

Według specjalistów tak rosnąca popularność wykorzystania cegły we współczesnym budownictwie, wiąże się nie tylko z łatwym dostępem i jej wysoką jakością, ale też z faktu, że odradza się przekonanie, iż to, co tradycyjne i sprawdzone, jest po prostu najlepsze.

Kategorie:
Słowa kluczowe:
artykuł wyświetlono: 1314 razy