Otrzymaj oferty od firm

Oszczędź czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie

Otrzymuj raporty przetargowe

Wizytówka firmy w serwisie

Reklamuj oferty firmy

Zarejestruj firmę


Budowa pomostu pływającego

2017-06-04

Wiele osób za najlepszą formę relaksu uważa wypad nad jezioro. To doskonałe miejsce do wypoczynku, zażywania kąpieli, uprawiania sportów wodnych czy wędkowania. Żeby móc cieszyć się wszystkimi zaletami jakie daje nam brzeg pięknego jeziora warto pomyśleć o wybudowaniu pomostu.

Nie jest to zadanie trudne i każdy może sobie z nim poradzić. Najbardziej skomplikowanym i czasochłonnym etapem jest uzyskanie pozwolenia od właściciela lub zarządcy terenu. Jednak jeżeli takie pozwolenie uzyskamy możemy przystąpić do realizacji . Należy zwrócić uwagę, że pływający pomost nie jest stałą budowlą na wodzie i nie podlega rygorom prawa budowlanego .

Zakres prac, czyli nie jest to trudne

Co jest potrzebne do rozpoczęcia prac? Niewiele – para pomocnych rąk, klucz nasadowy, śruby i można rozpocząć budowę.

Nowoczesne pomosty buduje się zupełnie inaczej – jak klocki lego łatwo, szybko i przyjemnie.

W przypadku tradycyjnych ciężkich pomostów stalowych czy drewnianych gdzie trudnym etapem jest wbijanie ciężkich pali drewnianych, zabezpieczanie drewna przed korozją oraz użycie ciężkiego sprzętu do zwodowania pomostu.

A może rozwiązanie alternatywne?

Jeżeli nie lubimy majsterkować lub wykonanie pomostu stałego wydaje nam się po prostu zbyt skomplikowane, możemy wykorzystać inne dostępne na rynku rozwiązania. Jednym z nich są modułowe tworzywowe pomosty pływające lub wykonanie pomostu utrzymującego się na pływakach z tworzywa sztucznego gdzie pokład może być drewniany lub kompozytowy. Pływaki które utrzymują pokład wypełnione są styropianem, który zapewnia odpowiedni poziom wyporności. Pomost pływający przytwierdzony jest do brzegu za pomocą żerdzi kotwiących lub martwych kotwic, a jego długość zależy od ilości wykorzystanych gotowych modułów. Sam proces budowy pomostu jest niezwykle prosty. Można samodzielnie na pływakach wypełnionych styropianem wykonać pokład.

Jest oto rozwiązanie nie tylko mniej skomplikowane od budowy ciężkiego pomostu stałego, ale również niezwykle estetyczne, gdyż pomost może być wykończony impregnowanymi deskami lub deskami kompozytowymi.

Niezależnie od tego jaki pomost wybierzemy na pewno będzie on stanowił dodatkową atrakcję podczas wypadów nad jezioro. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i energii na budowę pomostu własnymi siłami z wykorzystaniem gotowych komponentów produkowanych przez ELPLAST+.

Źródło: Elplast - Produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych

Kategorie:
Słowa kluczowe: zakup lokalu, zyski, lokalizacja, parking, Finansowanie firm
artykuł wyświetlono: 2797 razy