Otrzymasz oferty od firm
Oszczędzasz czas i pieniądze

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Informujemy mailowo o nowych ogłoszeniach z Twojej branży
Całkowicie bezpłatne odsłanianie danych kontaktowych oraz źródeł przetargowych
Wizytówka i reklama ofert firmowych

Zarejestruj firmę bezpłatnie

3 rodzaje narzędzi do kompleksowej ochrony domu

2017-02-02

Bezpieczeństwo we własnym domu powinno być sprawą oczywistą. Jednak w dzisiejszych czasach nawet tam nie zawsze możemy czuć się bezpiecznie – włamywacze wymyślają coraz to nowe metody, aby dostać się do mieszkania i ukraść cenne rzeczy. Sprawdź, co pomoże Ci zwiększyć bezpieczeństwo.

Kamery do monitoringu domu

Kamery możesz zamontować zarówno wewnątrz mieszkania, jak i przed domem, obserwując w ten sposób czy ktoś podejrzany nie przebywa zbyt często w Twojej okolicy. Jeśli ktoś uszkodzi ogrodzenie lub wtargnie na Twoją posesję, będziesz mieć dowód w postaci nagrania. Kamery zarejestrują wszystko, co dzieje się wokół domu podczas Twojej nieobecności. Dzięki temu możesz od razu zareagować, jeśli zauważysz coś niepokojącego. Mogą także pełnić funkcję wideodomofonu, jeśli zostaną zainstalowane przy drzwiach lub przy bramie – będziesz mieć możliwość zobaczenia, kim jest gość, zanim otworzysz i wpuścisz go do środka.

Środki do samoobrony

Popularne środki do obrony własnej przydają się nie tylko podczas samotnego powrotu do domu, ale także kiedy już w nim jesteś. Do najczęściej wybieranych należą: gaz pieprzowy, paralizator i kubotan. Jak używać takich narzędzi? Ich obsługa nie jest skomplikowana i nie wymaga specjalistycznej wiedzy – wystarczy się trochę podszkolić i poćwiczyć.

  • Gaz pieprzowy – jest bardzo dobrym narzędziem, gdyż pozwala zachować dystans między ofiarą a napastnikiem. Na rynku dostępne są specjalne gazy do ochrony domu. Są sprzedawane w dużych pojemnikach, a ich zasięg to nawet 8 metrów. Warto taki gaz trzymać "na wszelki wypadek" w miejscu łatwo dostępnym, ale takim, o którym wiedzą tylko domownicy.

  • Paralizator – to po gazie pieprzowym najchętniej wybierany środek do samoobrony. Może okazać się przydatny na przykład w sytuacji, kiedy na Twoją posesję wtargnie nieproszony gość zachowujący się agresywnie. Paralizator obezwładnia napastnika nawet na kilkanaście minut – być może zanim zechce znów narozrabiać, zajmie się nim już policja.

  • Kubotan – bardzo praktyczne i niepozorne narzędzie. Na temat kubotanu możesz dowiedzieć się więcej na portalu http://www.samoobronadlakobiet.edu.pl/. Większość modeli wyposażona jest w specjalne kółeczko, które umożliwia umieszczenie kubotanu przy pęku kluczy. Wygląda jak zwykły breloczek, ale może uratować Ci życie – warto nauczyć się techniki obrony za pomocą kubotanu.

Domowa automatyka

Technologia jest dziś na tyle rozwinięta, że proponuje nam wiele praktycznych rozwiązań. Warto pomyśleć o domowej automatyce, która może ochronić nasz dom przed włamywaczem. Na przykład: jeśli złodziej obserwujący dom będzie widział, że przez cały wieczór w pokoju jest włączone światło, pomyśli, że ktoś tam cały czas przebywa. Możemy zabezpieczyć dom w ten sposób, kiedy wyjeżdżamy na kilka dni. System domowej automatyki oraz inteligentnego oświetlenia pozwala na włączanie i wyłączanie świateł o określonych porach – wystarczy odpowiednie zaprogramowanie.

Kategorie:
Słowa kluczowe: monitoring
artykuł wyświetlono: 242 razy
Zgłoś uwagę